Groene shakshuka met snijbiet

Groene shakshuka

Al sinds we terug zijn van ons tripje naar Israël liep ik met het idee rond om thuis zelf eens groene shakshuka te maken. Voor wie niet weet wat shakshuka (spreek uit als sjaksjoeka) is; een eenpansgerecht uit Israël waarbij eieren worden gestold in het vocht van groenten. Traditioneel wordt shakshuka vaak gemaakt met paprika’s en tomaat en is dus rood van kleur.

Een groene shakshuka bevat eigenlijk altijd uit spinazie en prei.
En aangezien ik spinazie in mijn moestuin heb geplant naast de snijbiet maakte ik in gedachten al enkele keren een groene shakshuka met snijbiet. Volg je de logica nog? Dat is hoe mijn foodiebrein werkt.

Nou ben ik niet bepaald gezegend met een portie geduld en die spinazie en snijbiet groeien me niet snel genoeg… Omdat ik niet wilde wachten maakte ik daarom onderstaande versie in eerste instantie met spinazie uit de diepvries. Erbij nog wat feta, za’atar kruiden en een flinke lepel tahina en het feestje op mijn bord was compleet 😉

Inmiddels heb ik wel weer genoeg snijbiet om te oogsten en vind ik het heerlijk om een groene shakshuka met snijbiet te maken. Je kunt daarbij trouwens ook prima nog wat diepvriesspinazie gebruiken. Dat maakt hem iets vochtiger.

Onderstaand recept is voor 1 persoon, maar shakshuka is een eenpansgerecht en die pan kun je zo groot maken als je zelf wilt. Gewoon een kwestie van de hoeveelheden verdubbelen. Het is trouwens een erg vergevingsgezind recept; gebruik gerust andere groenten als dat beter uitkomt.

Afdrukken
clock clock iconcutlery cutlery iconflag flag iconfolder folder iconinstagram instagram iconpinterest pinterest iconfacebook facebook iconprint print iconsquares squares iconheart heart iconheart solid heart solid icon
Groene shakshuka

Groene shakshuka met snijbiet

5 Stars 4 Stars 3 Stars 2 Stars 1 Star No reviews
  • Auteur: Ilona

Omschrijving

Voor 1 – 2 personen


Ingrediënten

Scale
  • 1 bos snijbiet, gewassen en grof gesneden
  • 1/2 groene paprika, in stukjes gesneden
  • 1 jalapenopeper, van zaadlijst ontdaan en in stukjes gesneden
  • 1/2 ui, gesnipperd
  • 2 eieren
  • peper & zout

Voor de garnering; feta, za’atar of verse kruiden als munt en peterselie en tahina (sesampasta aangemaakt met wat citroensap en water). En varieer ook eens met geitenkaas.


Bereidingswijze

1. Verwarm wat olie of boter in een kleine koekenpan (afhankelijk dus van hoeveel je maakt) en bak hierin op middelhoog vuur de paprika, jalapeño en ui. Voeg als die licht zijn gekleurd de snijbiet toe en stoof de snijbiet gaar met eventueel wat extra vocht.

2. Maak 2 holletjes in het groentemengsel en gaar hierin de eieren. Dit gaat het makkelijkst met een deksel op de koekenpan. Als je een gietijzeren koekenpan gebruikt kun je de pan ook in zijn geheel in de oven zetten om de eieren te laten stollen.

3. Breng op smaak met peper en zout en garneer op het bord (of als je uit de pan eet in de pan) met verbrokkelde stukjes feta, za’atar kruiden (of verse kruiden) en tahina.


Notities

Lekker met Turks brood of challah brood maar ook prima zo te eten als koolhydraatarm gerecht.

Groene shakshuka met snijbiet, tahin en feta

Voor 1 – 2 personen

Ingredienten

  • 1 bos snijbiet, gewassen en grof gesneden
  • 1/2 groene paprika, in stukjes gesneden
  • 1 jalapenopeper, van zaadlijst ontdaan en in stukjes gesneden
  • 1/2 ui, gesnipperd
  • 2 eieren
  • peper & zout
  • Voor de garnering; feta, za’atar of verse kruiden als munt en peterselie en tahina (sesampasta aangemaakt met wat citroensap en water). En varieer ook eens met geitenkaas.

Bereidingswijze

1. Verwarm wat olie of boter in een kleine koekenpan (afhankelijk dus van hoeveel je maakt) en bak hierin op middelhoog vuur de paprika, jalapeno en ui. Voeg als die licht zijn gekleurd de snijbiet toe en stoof de snijbiet gaar met eventueel wat extra vocht.

2. Maak 2 holletjes in het groentemengsel en gaar hierin de eieren. Dit gaat het makkelijkst met een deksel op de koekenpan. Als je een gietijzeren koekenpan gebruikt kun je de pan ook in zijn geheel in de oven zetten om de eieren te laten stollen.

3. Breng op smaak met peper en zout en garneer op het bord (of als je uit de pan eet in de pan) met verbrokkelde stukjes feta, za’atar kruiden (of verse kruiden) en tahina.

Lekker met Turks brood of challah brood maar ook prima zo te eten als koolhydraatarm gerecht.

Op zoek naar andere versies van shakshuka? Check dan ook eens dit recept van Domaine Malpas Kookt waarin veel verschillende groenten gebruikt worden of deze rokerige sjaksjoeka uit het TLV kookboek met kip en aubergine.

3 Comments

  1. Oh ik ga deze ook een keer maken. En super leuk dat je naar mijn blog doorlinkt! zoen Boor alias Domaine Malpas kookt

  2. Deze shakshuka staat ook nog op mijn lijstje om te maken (maar dat lijstje is lang sinds ik vorige week voor het eerst shakshuka heb gegeten). Tippie van Jigal: giet eerst het eiwit in de holletjes en pas wanneer dat bijna gestold is, voeg je de eigelen toe om mee te warmen 👌

    • Ha ha ze heeft de shakshukasmaak te pakken hoor 😉 Zo lekker! Ik eet het zelf eigenlijk ook te weinig maar het is goed
      dat mijn oog nu weer op dit recept valt.

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Recipe rating 5 Stars 4 Stars 3 Stars 2 Stars 1 Star




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.