
Van lekkere dipjes kun je nooit genoeg recepten hebben. Dit recept van stukjes komkommer met misodip vond ik in het boek ‘Yakitori & Korean BBQ’ waar ik een recensie over schreef. Het is ontzettend snel klaar (ik geloof het kortste recept op Worstenbrood & Wijn) en misstaat niet als hapje of bijgerecht bij een Aziatisch getint etentje. Wij aten het tijdens het testen van verschillende yakitori spiesjes uit datzelfde boek.
De uitgever was zo vriendelijk toestemming te verlenen het recept van dit Japanse dipje met jullie te delen. In plaats van komkommer kun je ook rauwe witte kool of radijsjes gebruiken. En heb je geen misopasta in huis? Vervang het door Koreaanse sojaboonpasta en je hebt een Koreaans dipje 😉
Komkommer met misodip
Snack of bijgerecht voor 2 personen
Ingredienten
- 1 komkommer
- 2 eetlepels lichte misopasta
- 2 eetlepels lichte sesampasta (ik gebruikte een goede kwaliteit tahin)
- 1 eetlepel sesamolie
- 1 eetlepel rijstazijn
- 1 eetlepel water
- 1 eetlepel geroosterd sesamzaad, gevijzeld
Bereidingswijze
Snijd de komkommer in dipvriendelijke stukken. Roer de overige ingredienten tot een saus. Bewaar wat geroosterd sesamzaad ter garnering.
En dippen maar!
Op zoek naar meer lekkere Japanse recepten?
Dit recept van Okonomiyaki (een hartige Japanse pannenkoek) dat ik vond op Culy.nl is echt ontzettend lekker.
Uiteraad is sushi altijd een goed idee maar nog makkelijker is deze sushi bowl.
En niet Japans maar wel Koreaans en ook een heerlijke snack; deze pajeon (hartige Koreaanse pannenkoek) met lente-ui
Geef als eerste een reactie