
De inspiratie voor dit recept komt van een kant-en-klare paddestoelentapenade die ik met Kerst kocht bij mijn favoriete kaaswinkel. Ik wilde hem daarna nog een paar keer kopen maar ze hebben die tapenade niet standaard in het assortiment. Het eindresultaat van mijn zelfgemaakte paddestoelentapenade met walnoten is dus een beetje gokken geweest.
In mijn zoektocht naar perfectie heb ik hem inmiddels al meerdere keren gemaakt… En alhoewel de tapenade nog niet helemaal 100% naar mijn zin is vraag ik me af of hij dat ooit gaat worden. Mijn testpanel, vrienden die onderstaand recept voor paddestoelentapenade met walnoten proefden tijdens etentjes, waren er overigens unaniem enthousiast over.
En laatst maakte ik de paddestoelentapenade speciaal om een restjesgerecht na te maken zoals ik dat bij toeval at tijdens de lunch. Na de eerste keer had ik naast een restje van de tapenade ook nog een paar aardpeerlatkes met kaas in de koelkast liggen en een open zak met rucola. Ik nam ze mee als lunch, deed er nog een likje truffelmayonaise op en was zo enthousiast over deze combinatie dat ik het speciaal opnieuw maakte. Ideaal als vegetarisch lunch – of hoofdgerecht.
Afdrukken
Paddestoelentapenade met walnoten
Omschrijving
Borrelhapje voor 4 personen
Ingrediënten
- 250 gram paddestoelen ( ik gebruikte een mix van shi-take en oesterzwammen) Dit is het ongebakken gewicht. Je houdt hier na het bakken ongeveer 200 gram van over.
- 1 teentje knoflook, geperst
- 50 gram walnoten
- 60 ml zonnebloemolie
- evt. 1 theelepel marsala = 5 ml
- peper & zout
- paar gedroogde paddestoelen (ongeveer 10 gram)
Bereidingswijze
1. Week de gedroogde paddestoelen in een bakje in warm water. Als ze zacht zijn vis je ze uit het water zonder het losgeweekte zand mee te nemen. Hak de geweekte paddestoelen fijn en bewaar het weekvocht.
2. Scheur de oesterzwammen in stukjes. Snijd de shi-take in plakjes en bak ze, zonder boter, in een koekenpan met anti-aanbaklaag gaar. Bestrooi ze tussendoor met wat zout.
3. Mix de walnoten, de gedroogde paddestoelen, de teen knoflook, 60 ml zonnebloemolie en de helft van de gebakken paddestoelen fijn met de staafmixer.
4. Hak de andere helft van de paddestoelen fijn met een mes en meng ze samen met 1 theelepel marsala met een lepel door de tapenade. Breng op smaak met peper & zout. Voeg indien de tapenade wat te droog is nog wat extra olie toe of wat van het paddestoelenvocht.
Notities
Serveer op een stokbroodje of toastje bij de borrel. Of verdeel als vegetarische maaltijd of lunch een restje van de paddestoelentapenade op aardpeerlatkes met wat truffelmayonaise en die serveren op een salade van rucola.



Ohhhh dat lijkt me lekker zeg! En zeker die combinatie met truffelmayonaise…
Jij vindt alles met truffelmayonaise lekker 😆