
Deze salade van pluksla met aardbeien, boerenbrie en walnoten is niet alleen een plaatje om te zien maar ook nog eens super lekker. Met een weelderig groeiend stukje pluksla in de moestuin heb ik de laatste weken al behoorlijk wat salades gegeten. Gelukkig is dat geen straf met de tropische temperaturen van de afgelopen maand.
Wel is het telkens een uitdaging om de pluksla steeds weer op een andere manier te presenteren. De combinatie van pluksla met aardbeien, boerenbrie (op kamertemperatuur!) en walnoten is echt geniaal. De buurtjes die bij ons kwamen eten vroegen waar ik de salade mee had aangemaakt. Maar meer als wat olijfolie, goede balsamicoazijn en peper en zout heb ik niet gebruikt.
Heb je niet nog ergens een flesje balsamicoazijn uit Modena staan? Neem die dan de volgende keer zeker meer van je vakantie in Italië en gebruik in plaats daarvan balsamicocreme.
Een echt recept kan ik dit eigenlijk niet noemen. Het belangrijkste is dat de ingrediënten vers zijn en van goede kwaliteit.
Pluksla met aardbeien, boerenbrie en walnoten
Voorgerecht voor 4 personen
Ingrediënten
- paar handen vol pluksla (of andere gemengde sla), goed gewassen en fijngescheurd
- rijpe aardbeien, afhankelijk van de grootte gehalveerd of in kwarten gesnede
- 1 flink stuk boerenbrie, op kamertemperatuur
- handje walnoten
- goede balsamicoazijn (of balsamicocreme)
- een lekkere olijfolie
- peper & zout
Bereidingswijze
1. Maak de pluksla aan met de olijfolie, peper en zout. Verdeel de sla over 4 bordjes en verdeel hier de overige ingrediënten over.
2. Besprenkel tenslotte met de oude balsamicoazijn of de balsamicocreme.
Bon appetit 😉
Op zoek naar andere lekkere salades als voorgerecht? Kijk ook eens bij het recept van bietencarpaccio met rucola, walnoten en geitenkaas. Of een salade met geroosterde biet en sinaasappel.


Pluksla met aardbeien, boerenbrie & walnoten
- Genoeg voor: 4 1x
Omschrijving
Voor- of lunchgerecht voor 4 personen
Ingrediënten
- paar handen vol pluksla (of andere gemengde sla), goed gewassen en fijngescheurd
- rijpe aardbeien, afhankelijk van de grootte gehalveerd of in kwarten gesneden
- 1 flink stuk boerenbrie, op kamertemperatuur
- handje walnoten
- goede balsamicoazijn (of balsamicocreme)
- een lekkere olijfolie
- peper & zout
Bereidingswijze
1. Maak de pluksla aan met de olijfolie, peper en zout. Verdeel de sla over 4 bordjes en verdeel hier de overige ingredienten over.
2. Besprenkel tenslotte met de oude balsamicoazijn of de balsamicocreme.
Notities
Bron: mijn moestuin

Geef als eerste een reactie