Omschrijving
Voor 60 stuks
Ingrediënten
Voor het soezendeeg:
- 100 ml melk
- 100 ml water
- 100 gram boter
- 1/4 theelepel zout
- 100 gram bloem
- 200 gram ei (= 3 à 4 eieren)
Voor de vulling: (let op: met deze hoeveelheid vul je slechts 30 soesjes)
- 400 ml slagroom
- 20 gram suiker
- 1 zakje slagroomversteviger (= 8 gram)
- 100 gram zeezout-karamel (zie basisrecept karamel maken + 1/2 theelepel zeezout bij de room)
- poedersuiker om te bestuiven
- evt. een halve reep Tony’s Chocolonely Karamel Zeezout voor de buitenkant
- Extra nodig: spuitzak met een lang, glad spuitmondje
Bereidingswijze
1. Voor het maken van het soezendeeg verwijs ik graag naar de duidelijke how-to daarover op de site van Rutger Bakt; te vinden via deze link. Als je zijn uitleg volgt kan het eigenlijk niet misgaan. Het enige wat ik anders heb gedaan is de oven voorverwarmen op 240°C en bij het in de oven schuiven van de soesjes deze terugdraaien naar 210°C. Dat heb ik zo geleerd van Robert van Beckhoven bij de gevorderden cursus Patisserie.
2. Nog een belangrijke tip bij het bakken van de soesjes; zet slechts 1 plaat tegelijk in de oven! Ik vulde twee bakplaten met het beslag en de soesjes op de onderste plaat waren niet goed gerezen en niet mooi bruin. Zonde natuurlijk.
3. Maak nu de soesjesvulling door de slagroom op te kloppen met de suiker en slagroomversteviger. Voeg op tijd de karamel-zeezout bij de slagroom ver vóór je de slagroom stijf klopt.
4. Als de soesjes zijn afgekoeld kun je ze gaan vullen. Dit gaat het makkelijkst met een spuitzak met glad spuitmondje. Je hoeft niet eerst gaatjes onderin de soesjes te maken. Steek gewoon het spuitmondje onderin en spuit er wat vulling in.
5. Bestuif de soesjes voor het serveren met poedersuiker.
6. Wil je de slagroomsoesjes met karamel-zeezout extra feestelijk maken? Haal ze dan door wat au-bain-marie gesmolten Tony’s Chocolonely karamel zeezout. Succes verzekerd.